Dziś usługi przesyłania strumieniowego na żądanie, zyskują na popularności, a nawet mogą przyćmić tradycyjne kanały telewizyjne.  

telewizja photo

Treść dostępna w razie potrzeby

W wielu krajach, platformy strumieniowe i wideo na żądanie zyskały znaczną popularność. Dlatego nie powinno dziwić, że coraz częściej można znaleźć gospodarstwa domowe, które nie subskrybują lokalnych kanałów telewizyjnych lub nie mają abonamentu telewizyjnego, a więc otrzymują wiadomości, edukację i rozrywkę niemal wyłącznie online. Jakie mogą być zalety i wady platform streamingowych na żądanie?

Jak sugeruje zwrot „wideo na żądanie” lub „telewizja na żądanie” „czy telewizja internetowa”, to model gdzie programy czy filmy online, które chcesz oglądać, są dostępne w każdej chwili. Oglądanie nie ogranicza się do określonego harmonogramu programu, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych kanałów telewizyjnych. Ponadto, jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz bez problemu oglądać kilka filmów lub odcinków, wstrzymać program i powrócić do niego w późniejszym terminie lub ponownie oglądać ulubione odcinki.

Ogólnie rzecz biorąc, subskrypcje platform, które udostępniają telewizję internetową, wydają się tańsze niż abonament telewizyjny. Zazwyczaj płacisz co najmniej dwukrotnie za abonament telewizyjny niż za usługi przesyłania strumieniowego na żądanie. Dodatkowo możesz oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Płacąc za usługę wideo na żądanie, w zasadzie nie ma żadnej reklamy. W telewizji tradycyjnej jedna trzecia czasu oglądania jest pochłaniana przez reklamy – chociaż zwykle za tę usługę płacisz znacznie więcej. W zależności od tego, kim jest twój dostawca usług na żądanie, może on dobierać treść tak, aby pasowała do gustu większości swoich klientów. Tym samym dostajemy więcej i bardziej zróżnicowane kanały oraz filmy.

Jak oglądać film online w telewizji?

Jednak oglądanie telewizji internetowej na laptopie czy smartfonie może być uciążliwe. Współcześnie to nie jest już problem. W łatwy sposób możesz przenieść obraz na ekran swojego telewizora. Dzięki rozwojowi branży cyfrowej, a zwłaszcza Internetu, mamy dostęp do niespotykanych dotąd możliwości rozrywki multimedialnej bez wychodzenia z domu. Nowoczesne usługi pozwalają oglądać prawie każdy nowoczesny lub klasyczny film bezpośrednio z ekranu monitora, lub tabletu. Wraz z postępem technologicznym w naszym życiu pojawiły się inteligentne telewizory o znacznie większych możliwościach niż w poprzednich pokoleniach. Łącząc się z siecią WWW, urządzenia te mogą znacznie rozszerzyć funkcjonalność konwencjonalnego ekranu telewizora.

Pierwszym i jednym z najbardziej przystępnych sposobów oglądania filmów z sieci na ekranie telewizora, jest pobranie ulubionego filmu za pomocą komputera i przeniesienie go na ekran telewizora. Jeśli telewizor ma port USB, nie ma problemu z przeniesieniem filmu na dysk flash USB i oglądaniem go na dużym ekranie. Wcześniej musisz go znaleźć gdzieś w Internecie i pobrać. Jednak co jeśli telewizor nie ma złącza do napędu flash? W takim przypadku możesz podłączyć komputer do telewizora za pomocą dowolnego odpowiedniego portu. Z reguły łączą się one za pomocą złącza HDMI. Jest to również całkiem dobry sposób i pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami i możliwościami komputera na dużym ekranie. Za pomocą przeglądarki możesz znaleźć film do oglądania. Trzeci i naszym zdaniem najbardziej optymalny sposób na dostęp do filmów online to zakup dekodera lub połączenie telewizora za pośrednictwem WiFi. Dzięki połączeniu inteligentnego dekodera z Internetem będziesz mieć pełny dostęp do wszystkich jego możliwości, w tym oglądania filmów online bezpośrednio na telewizorze. Otwarty system operacyjny Android pozwala zainstalować wiele różnych aplikacji do oglądania filmów. Obecnie dostępnych jest wiele z nich i nie trzeba nawet ich szukać w Internecie – dekoder telewizji inteligentnej Android zrobi to za ciebie i zaoferuje kilka opcji. Wystarczy jedno kliknięcie myszą lub pilotem, aby rozpocząć transmisję filmu bez wyszukiwania, pobierania lub innych irytujących czynności. Dlatego, jeśli chcesz oglądać filmy online w telewizji – inteligentny dekoder telewizyjny z Androidem to najlepszy wybór na dziś.