Możliwość oglądania filmów w sieci jest niewątpliwie jedną z zalet postępu technologicznego. Nie musisz już wyszukiwać swojego ulubionego filmu w programie telewizyjnym, kupować z nim płyty ani szukać wypożyczalni. Po prostu znajdź go w sieci i ciesz się oglądaniem.

Oglądaj wygodnie filmy online

Chodzenie z rodziną i przyjaciółmi do kina jest z pewnością miłą rozrywką, ale mało kto może i chce chodzić do kina na co dzień. Dlatego dużo oszczędniej i łatwiej jest oglądać filmy za darmo online. Przede wszystkim każdy film możemy zobaczyć tu i teraz. Aby oglądać filmy za darmo, nie trzeba wychodzić z domu. To możliwość połączenia domowego pokazu filmowego z codziennymi czynnościami: gotowanie, sprzątanie czy nawet nauka. Nie musisz planować oglądania filmu z wyprzedzeniem. Film jest darmowy lub znacznie tańszy niż w kinie. Możesz wybrać film zgodnie ze swoim nastrojem, a jeśli chcesz, możesz go w dowolnym momencie wyłączyć lub przełączyć na inny. Oglądanie online to możliwość przewijania do tyłu i ponownego przeglądania ulubionych lub pominiętych chwil. Nie musisz tracić czasu na pobieranie i cenne gigabajty do przechowywania.

Nie musisz już przechowywać swoich ulubionych arcydzieł filmowych na dyskach, które w końcu stają się bezużyteczne, lub zapychać nimi pamięć dysku twardego. Internet jest bardzo wygodnym miejscem do przechowywania. Wyszukiwanie filmów na stronie jest niezwykle wygodne, ponieważ możesz filtrować filmy według gatunku, kraju produkcji, roku wydania, a nawet według oceny. Tak, czasami musisz spędzać czas na oglądaniu reklamy, ale nie jest to tak denerwujące, jak w telewizji. Po premierze w kinach nowe filmy pojawiają się w Internecie. Nawet jeśli musisz za nie zapłacić, nadal jest tańszy niż bilet do kina. I możesz oglądać go z całą rodziną lub przyjazną firmą.

Jakość oglądania filmów w sieci

Wrażenia nawet najbardziej interesującego filmu może zostać zrujnowane z powodu niskiej jakości odtwarzania. W Internecie istnieje możliwość wyboru jakości odtwarzanego wideo, w tym HD. Zależy to od szybkości Internetu i urządzenia, na którym oglądany jest film. Wygodnie jest to, że oglądanie filmów w Internecie jest możliwe nie tylko za pomocą komputera, ale także połączenia z telewizorem. A także tylko na smartfonie, który jest odpowiedni, aby zabić czas poza domem.

Potrzebujesz 25 Mb / s prędkości pobierania Internetu, aby oglądać usługi przesyłania strumieniowego wideo – przynajmniej do oglądania czegokolwiek w jakości 4K HD lub UHD (ultra-wysokiej rozdzielczości). Niższe prędkości, takie jak 10–18 Mb / s, działają w przypadku formatów wideo o niższej jakości, takich jak SD (standardowa rozdzielczość) lub HD (wysoka rozdzielczość). Jeśli masz więcej niż jednego użytkownika lub urządzenie, potrzebujesz więcej niż 25 Mb / s, a prawdopodobnie więcej niż 50 Mb / s lub więcej. Zalecenia dotyczące prędkości przesyłania strumieniowego do Internetu dla jednego użytkownika kształtują się następująco:

  • 18–25 Mb / s: wideo Ultra HD (4K, HDR, UHD itp.)
  • 10–18 Mbps: Wideo HD
  • 1–10 Mbps: Wideo SD

Prędkość jest mierzona w megabitach na sekundę lub Mb / s. Możesz wykonać test prędkości, aby upewnić się, że pobierasz wystarczająco dużo prędkości pobierania. Różnica w stosunku do Mbps polega na tym, że nawet jeśli podane prędkości pobierania Mbps są wysokie, nadal możesz napotykać problemy z buforowaniem, jeśli nie masz wystarczającej przepustowości, aby wszystkie urządzenia mogły być w sieci Wi-Fi.

Jak poprawić prędkość przesyłania?

Aby uzyskać najlepszy szybki Internet do przesyłania strumieniowego, musisz uwzględnić wiele urządzeń i użytkowników. Będziesz musiał wziąć pod uwagę rodzaje multimediów, które musisz odtwarzać. Programy telewizyjne 4K i gry HD w Internecie wymagają więcej Mb / s niż przeglądanie Internetu lub sprawdzanie poczty e-mail. Mamy tendencję do przekraczania zalecanych minimalnych prędkości przesyłania strumieniowego wymienionych przez strony internetowe, głównie dlatego, że lubimy grać na naszych telefonach podczas oglądania telewizji. Jeśli więc pracujesz w domu lub masz przyjaciół, aby często oglądać filmy, możesz zaktualizować swój plan prędkości pobierania, aby mieć pewność, że sygnał Wi-Fi jest wystarczająco silny dla wszystkich i każdego urządzenia. Warto pamiętać, że telewizja internetowa dostarcza nam szeroki wybór filmów czy seriali.