PolsatBoxGo uruchomiony został 1 września 2021 roku i od razu wzbudził wielkie zainteresowanie widzów. Oferta programowa i elastyczny model korzystania z serwisu, sprawiają, że platforma cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Co znajdziemy w serwisie Polsatu?

Wśród ponad 100 kanałów, które wcześniej były dostępne jedynie w wersji zakodowanej, warto wyróżnić między innymi najpopularniejsze kanały sportowe (w tym Eurosport i Eleven Sports), filmowe (jak Cinemax, AXN, Fox, HBO czy Filmbox), a także dziecięce (m.in. Nickelodeon, Cartoon Netwoork i Disney), czy też muzyczne (choćby Eska i 4Fun) oraz popularnonaukowe – History, Discovery i National Geographic. Oprócz tego do dyspozycji widzów oddano biblioteki VOD z serialami i filmami Polsatu oraz HBO czy Telewizji Polskiej.

Wideo na żądanie (VOD) to termin obejmujący wszystkie treści wideo na żądanie. To filmy premium oraz biblioteki programów telewizyjnych, wydarzeń sportowych lub koncertów. Ta zawartość wideo jest przechowywana w stale aktualizowanej bibliotece obsługiwanej przez ich sieć. VOD umożliwia widzom natychmiastowe oglądanie treści wideo w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu. Nazwa Video on Demand podkreślała zestawienie z dominującym wówczas systemem telewizyjnym, w którym widzowie musieli znajdować się przed telewizorem w czasie, gdy planowany był wybrany przez nich program telewizyjny.

PolsatBoxGo – ty wybierasz co oglądasz

Największą zaletą PolsatBoxGo, jest możliwość dowolnego wyboru programów telewizyjnych oraz filmów i seriali, które chcesz oglądać. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pakiet i otrzymasz ofertę programową dopasowaną do swoich gustów. Pakiety są dostępne w stosunkowo niskich cenach. Te wahają się od 25 złotych do 50 złotych za miesiąc. Jeśli po upływie tego czasu, uznasz, że oferta filmowa i telewizyjna jest niewystarczająca, możesz wykupić dodatkowy pakiet, lub zmienić ten, który wybrałeś wcześniej na inny.

Polsat Box Go jest w tej chwili jedyną platformą, która łączy w sobie biblioteki VOD oraz dostęp do kanałów telewizyjnych. Tym samym, za niewielką opłatą, bez konieczności podpisywania długotrwałych umów, zyskujemy dostęp do klasycznej telewizji i setek seriali i filmów. Takich, które dopiero co miały swoją kinową premierę i klasycznych obrazów, do których lubimy wracać w sobotnie wieczory. To w znacznym stopniu odróżnia serwis Polsatu od takich aplikacji jak Netflix czy Prime Time. Olbrzymią zaletą jest też możliwość uzyskania dostępu do kilkudziesięciu kanałów sportowych, które dotąd były udostępniane jedynie w rywalizujących ze sobą stacjach i nie było możliwości, zyskania dostępu do wszystkich, podpisując umowę, tylko z jednym dostawca usług telewizji.